Odjel za energetsku elektroniku

Odjel za energetsku elektroniku se bavi poluvodičkim energetskim pretvaračima, njihovim upravljanjem i regulacijom te poluvodičkim komponentama ovih pretvarača. Pri tome se koriste analitičke metode, eksperimentalne metode te simulacijski alati.

Vodstvo odjela
Mandat do 31. 12. 2025.

Marko Vukšić
predsjednik

Željko Jakopović
dopredsjednik


Predavanje : „Razvoj Greyp G6“

Odjel za energetsku elektroniku (PEL 35), Odjel za industrijsku elektroniku (IE13) i te IEEE PES Student Branch Chaptera Osijek, Hrvatske sekcije IEEE pozivaju vas na predavanje: 

 „Razvoj Greyp G6  “

„Greyp G6 Development“

 koje će održati članovi tima za razvoj G6 bicikla iz Greyp-a, Zagreb   Goran Obarčanin i Marko Košak .  Predavanje će se održati u ponedjeljak, 20. svibnja 2019. godine u 13:15 h u predavaonici 0-20  FERIT-a u Osijeku. Predvidivo trajanje predavanja je 60-ak minuta. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane, a posebno pozivamo studente preddiplomskog i diplomskog studija. U nastavku slijedi kratak životopis predavača i sažetak predavanja.

Sažetak: 

Greyp je sestrinska tvrtka Rimac Automobila koja se bavi razvojem elektronike i software-a za električne bicikle. Greyp je nedavno predstavio novi model bicikla G6 s jedinstvenim spojem povezanosti, umjetne inteligencije, prikupljanja podataka i proširene stvarnosti. Greyp proizvodi vlastite bicikle ali glavnina naših kompetencija je u elektronici i razvoju software-a. Ovim predavanjem želimo predstaviti povijest Greypa, ispričati kako je nastao G6 bicikl, opisati kako je tekao proces od ideje, razvoja do predstavljanja, te pregled embedded komponenti i arhitekture software-a.

Životopisi:

Goran Obarčanin

Goran Obarčanin završio je srednju geodetsku školu I započeo je svoju karijeru kao geodetski tehničar. S obzirom da je većinu svoga vremena proveo na terenu i bio upoznat s načinom prikupljanja podataka, krenuo se je baviti prostornim bazama podataka. Goran je 2009. godine upisao poslovno veleučilište VERN na kojemu je naučio više o programiranju. Paralelno sa fakultetom radio je u tvrtki GEOFOTO kao programer na aplikacijama za upravljanje prostornim podacima. Po završetku studija počinje proučavati mobilne aplikacije i radi na platformama za iOS i Android , nakon čega se zapošljava u Greypu gdje vodi software development tim koji se sastoji od backend, frontend i mobile app  (iOS i Android) timova koji zajedno rade na BT, USB i M2M tehnologijama.

Marko Košak

Studirao u Rijeci na Tehničkom fakultetu preddiplomski studij smjer Elektrotehnika. Tijekom studija započinje sa radom i upoznavanjem mikrokontrolera te njihovom primjenom u praksi. Iz tog razloga svoje daljnje školovanje odlučuje nastaviti u Zagrebu. Nakon završene 3 godine studija i stjecanja titule bakalara nastavlja školovanje na diplomskom studiju u Zagrebu na Fakultetu Elektrotehnike i Računarstva, smjer Elektroničko i računalno inženjerstvo. Za svoj diplomski rad “Mjerni čvor meteorološke stanice” i prototipni uređaj osvaja prvu nagradu na DIRA-i (Diplomska radionica FER-ovog zavoda) gdje gospodarstvenici, direktori, članovi uprava, voditelji razvoja i inženjeri iz istaknutih poduzeća odabiru najbolji rad.

Nakon završetka fakulteta radi na razvoju M2M uređaja koji se ugrađuju u automate za prodaju kave i hrane. Ubrzo se pridružuje Rimac Automobilima gdje radi na razvoju Greyp modela bicikla G12S i G12H. U sklopu toga radi na razvoju i dizajnu elektronike i PCB-a te naknadno i na razvoju firmware‑a za mikrokontroler koji upravlja svim procesima Greyp-a G12S. U narednom razdoblju se opredjeljuje više prema razvoju software-a i embedded Linux-u te kao dio tima radi na razvoju CIM-a na G6 biciklu.

Autor: Denis Pelin
Popis obavijesti

Repozitorij