Odjel ima studentske ogranke na sveučilištima u Osijeku, Rijeci i Zagrebu.
Odjel za upravljačke sustave
Odjel ima studentske ogranke na sveučilištima u Osijeku, Rijeci i Zagrebu.
Znanstveni centar izvrsnosti istraživačka jedinica ACROSS, Odjel za upravljačke sustave i Odjel za robotiku i automatizaciju Hrvatske sekcije IEEE organiziraju međunarodnu znanstvenu radionicu pod nazivom
"2nd ACROSS Workshop on Advanced Cooperative Systems".
Radionica će se održati u utorak, 29. studenoga 2016. godine u 9.00 sati, u Sivoj vijećnici Fakulteta elektrotehnike i računarstva.
Tehnički program radionice sadrži 8 pozvanih predavanja koja će održati renomirani međunarodni i domaći znanstvenici iz područja naprednih kooperativnih sustava i njihove primjene. Istraživačka aktivnost IJ ACROSS članova u tom području bit će prezentirana kroz poster sekcije. Radionica je otvorena za sve zainteresirane istraživače i doktorske studente, uz prethodnu najavu na adresu e-pošte mirjana.stjepanovic@fer.hr, najkasnije do četvrtka, 24. studenoga 2016. u 14.00 sati.
Raspored izlaganja i predavača na radionici objavljen je u nastavku vijesti.
Workshop agenda
Opening session |
|
09.00 - 09.10 |
Marko Delimar, UNIZG-FER, Vice Dean Ivan Petrović, UNIZG-FER, CoE-ACROSS, General Chair Welcome address, program of the workshop |
Session I: ACROSS research activities |
|
09.10 - 09.25 |
Ivan Petrović et al., CoE-ACROSS, Croatia ACROSS research in cooperative robotic systems |
09.25 -09.40 |
Siniša Šegvić et al., CoE-ACROSS, Croatia ACROSS research in cognitive vision |
09.40 -09.55 |
Zvonimir Šipuš et al., CoE-ACROSS, Croatia ACROSS research in pervasive sensing and human-centric networked services |
09.55 -10.10 |
Mato Baotić et al., CoE-ACROSS, Croatia ACROSS research in control and estimation strategies for cyber-physical systems |
10.10 -10.40 Coffee break and poster session |
|
Session II: Robotics and vision systems |
|
10.40 -11.10 |
Danica Kragić, Royal Institute of Technology, Stockholm, Sweden Open challenges in interactive and collaborative systems |
11.10 -11.40 |
Dana Kulić, University of Waterloo, Canada Human Motion Analysis for Robotics, Expressive Environments and Automated Rehabilitation |
11.40 -12.10 |
Björn Hein, Karlsruhe Institute of Technology, Germany Capacitive Tactile Proximity Sensors: Concept, Technology and Applications in Industrial Settings |
12.10 -12.40 |
Giorgos Tolias, Czech Technical University in Prague, Czech Republic CNN Image Retrieval Learns from BoW: Unsupervised Fine-Tuning with Hard Examples |
12.40 -13.50 Lunch, continued poster session |
|
Session III: Pervasive sensing and cyber-physical systems |
|
13.50 -14.20 |
Anthony Grbić, University of Michigan, Ann Arbor, USA Electromagnetic Metasurfaces: Science and Applications |
14.20 -14.50 |
Ivan Gojmerac, Austrian Institute of Technology, Austria Challenges in ICT for Crisis and Disaster Management |
14.50 -15.20 |
Tajana Šimunić Rosing, University of California, San Diego, USA Context-Aware Energy Efficient Computing for the SmartGrid |
15.20 - 15.50 |
Tea Žakula, University of Zagreb, Faculty of Mechanical Engineering and Naval Architecture, Croatia Smart buildings for smart cities |