Odjel za obrazovanje Hrvatske sekcije IEEE poziva vas na predavanje
„Što je LABUS ?“
koje će održati Željka Mioković
FERIT Osijek
u utorak, 17. travnja 2018. u 17,00 sati
u D160
Fakulteta elektrotehnike i računarstva
Sveučilišta u Zagrebu.

Predavanje koje možete pratiti i na Internetu na našem Youtube kanalu, a prikazati će mnoge zanimljivosti iz područja obrazovanja.
Predavanje i diskusija poslije njega će pokušati odgovoriti na pitanja:
- Što je LABUS?
- Zašto je pokrenut?
- Kakvi su rezultati ostvareni, a koji nisu?
- Kakvu korist ima ustanova?
- Koja je motivacija nastavnika da sudjeluju u radu?
- Koji su resursi potrebni za rad LABUS-a?
- Od koga FERIT dobiva pomoć za rad LABUS-a?
- Kakvu korist mogu imati druge ustanove od FERIT-a?
- Kako se može surađivati s LABUS-om, na individualnoj i institucionalnoj razini?
Životopis:
Dr.sc. Željka Mioković je profesorica visoke škole u trajnom zvanju na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija, Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku.
Magistrirala i doktorirala na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u znanstvenom području prirodnih znanosti, znanstveno polje fizika, znanstvena grana atomska i molekularna fizika. Područje znanstveno-stručnog rada uključuje spektroskopiju i atomske procese u visokotlačnim izbojima; mehanizme širenja i pomaka spektralnih linija; fiziku i tehnologiju alkalijskih i metal-halogenih izboja, te istraživanja u području edukacijske fizike. Ima dugogodišnje iskustvo u svim oblicima nastave fizikalnih kolegija na prvim godinama preddiplomskih sveučilišnih i stručnih studija tehničkih i tehnoloških fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku. Kao istraživač na IPA IV projektu „Jačanje položaja žena na tržištu rada“ organizirala Okrugli stol “Školska nastava u STEM području- (ne)motivator za tehničke studije”. Idejna je začetnica i voditeljica LABUS-a (Laboratorij za učenike srednjih i osnovnih škola, na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija (FERIT) u Osijeku kao stalnog FERIT-ovog programa popularizacije znanosti i znanstvenog obrazovanja u STEM području, a osobito u temeljnim i primijenjenim inženjerskim područjima elektrotehnike, računarstva i modernih informacijskih tehnologija. Autorica je te voditeljica i organizatorica različitih LABUS aktivnosti (1. LABUS sajam na FERIT-u, LABUS zimska škola,… ). Članica je projektnog tima projekta “Slavonska STEM evolucija “ (za poziv: „Podrška razvoju partnerstava organizacija civilnog društva i visokoobrazovanih ustanova za provedbu programa društveno korisnog učenja (DKU)“, ESF OP-„Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014-2020.).
Autorica ili suautorica je dvaju udžbenika, objavila je desetak znanstvenih i stručnih radova te sudjelovala i prezentirala radove na domaćim i inozemnim znanstvenim i stručnim skupovima i konferencijama. Kao članica znanstveno-organizacijskog odbora aktivno sudjeluje u pripremi 1. međunarodne studentske GREEN konferencije koja se održava na Sveučilištu J.J. Strossmayera u Osijeku povodom Međunarodnog dana bioraznolikosti i Dana zaštite prirode, a u svrhu popularizacije znanosti i naglašavanja nužnosti interdisciplinarnog pristupa u području zaštite prirode i očuvanja okoliša.
Članica je Hrvatskog fizikalnog društva (HFD), Hrvatskog astronomskog društva (HAD) i Europskog fizikalnog društva (EPS). Od 2010. do 2014. bila je dopredsjednica Hrvatskog fizikalnog društva-podružnica Osijek (HFD-podružnica Osijek).