Odjel za obrazovanje

Obrazovne metode, tehnologije, instrukcijski materijali, obrazovni i profesionalni razvojni programi, dobra obrazovna praksa te popularizacije u području elektrotehnike, računarstva i drugih disciplina u području interesa IEEE-a.

Sva dosadašnja predavanja (materijale i snimke) možete naći uz desni rub ekrana, dolje u:  "Repozitorij" pod "Održana predavanja"

----------------------------------------------------------------------------------------------

The IEEE approved Education Society's FIELD OF INTEREST is: "the theory and practice of education and educational technology involved in the effective delivery of domain knowledge of all fields within the scope of interest of IEEE".

All lectures held so far can be found along the right side of the screen, down under:  "Repozitorij" -> "Održana predavanja"

Vodstvo odjela
Mandat do 31. 12. 2025.
Juraj Petrović
predsjednik
Predrag Pale
dopredsjednik

Što je LABUS

Odjel za obrazovanje Hrvatske sekcije IEEE poziva vas na predavanje

„Što je LABUS ?“

 

 koje će održati Željka Mioković

FERIT Osijek

 

u utorak, 17. travnja 2018. u 17,00 sati

u D160
Fakulteta elektrotehnike i računarstva

Sveučilišta u Zagrebu.

http://www.ieee.hr/_news/54831/youtube-slikica.jpg

Predavanje koje možete pratiti i na Internetu na našem Youtube kanalu, a prikazati će mnoge zanimljivosti iz područja obrazovanja.

Predavanje i diskusija poslije njega će pokušati odgovoriti na pitanja:

  • Što je LABUS?
  • Zašto je pokrenut?
  • Kakvi su rezultati ostvareni, a koji nisu?
  • Kakvu korist ima ustanova?
  • Koja je motivacija nastavnika da sudjeluju u radu?
  • Koji su resursi potrebni za rad LABUS-a?
  • Od koga FERIT dobiva pomoć za rad LABUS-a?
  • Kakvu korist mogu imati druge ustanove od FERIT-a?
  • Kako se može surađivati s LABUS-om, na individualnoj i institucionalnoj razini?

Životopis:

Dr.sc. Željka Mioković je profesorica visoke škole u trajnom zvanju na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija, Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku.

Magistrirala i doktorirala na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u znanstvenom području prirodnih znanosti, znanstveno polje fizika, znanstvena grana atomska i molekularna fizika. Područje znanstveno-stručnog rada uključuje spektroskopiju i atomske procese u visokotlačnim izbojima; mehanizme širenja i pomaka spektralnih linija; fiziku i tehnologiju alkalijskih i metal-halogenih izboja, te istraživanja u području edukacijske fizike. Ima dugogodišnje iskustvo u svim oblicima nastave fizikalnih kolegija na prvim godinama preddiplomskih sveučilišnih i stručnih studija tehničkih i tehnoloških fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku. Kao istraživač na IPA IV projektu „Jačanje položaja žena na tržištu rada“ organizirala Okrugli stol “Školska nastava u STEM području- (ne)motivator za tehničke studije”. Idejna je začetnica i voditeljica LABUS-a (Laboratorij za učenike srednjih i osnovnih škola, na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija (FERIT) u Osijeku kao stalnog FERIT-ovog programa popularizacije znanosti i znanstvenog obrazovanja u STEM području, a osobito u temeljnim i primijenjenim inženjerskim područjima elektrotehnike, računarstva i modernih informacijskih tehnologija. Autorica je te voditeljica i organizatorica različitih LABUS aktivnosti (1. LABUS sajam na FERIT-u, LABUS zimska škola,… ). Članica je projektnog tima projekta “Slavonska STEM evolucija “ (za poziv: „Podrška razvoju partnerstava organizacija civilnog društva i visokoobrazovanih ustanova za provedbu programa društveno korisnog učenja (DKU)“, ESF OP-„Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014-2020.).

Autorica ili suautorica  je dvaju udžbenika, objavila je desetak znanstvenih i stručnih radova te  sudjelovala i prezentirala radove na domaćim i inozemnim znanstvenim i stručnim skupovima i konferencijama.  Kao članica znanstveno-organizacijskog odbora aktivno sudjeluje u pripremi 1. međunarodne studentske GREEN konferencije koja se održava na Sveučilištu J.J. Strossmayera u Osijeku povodom Međunarodnog dana bioraznolikosti i Dana zaštite prirode, a u svrhu popularizacije znanosti i naglašavanja nužnosti interdisciplinarnog pristupa u području zaštite prirode i očuvanja okoliša.

Članica je Hrvatskog fizikalnog društva (HFD), Hrvatskog astronomskog društva (HAD) i Europskog fizikalnog društva (EPS). Od 2010. do 2014. bila je dopredsjednica Hrvatskog fizikalnog društva-podružnica Osijek (HFD-podružnica Osijek).

 

Autor: Vesna Kezdorf
Popis obavijesti

Repozitorij

Forum

Sortiraj prema: naslovu | vremenu zadnjeg odgovora | vremenu otvaranja teme
Naslov Odgovori Zadnji odg.
Aktivnosti odjela
Ovdje diskutiramo što sve odjel može i treba raditi.
1 9. 9. 2014. u 22:50
Buduća predavanja
Ovdje predlažemo buduća predavanja i predavače
1 9. 9. 2014. u 22:53
Okrugli stolovi
Ovdje predlažemo teme i sudionike okruglih stolova
1 9. 9. 2014. u 22:56
Razno
A ovo je za sve ostalo :)