Odjel za obrazovanje

Obrazovne metode, tehnologije, instrukcijski materijali, obrazovni i profesionalni razvojni programi, dobra obrazovna praksa te popularizacije u području elektrotehnike, računarstva i drugih disciplina u području interesa IEEE-a.

Sva dosadašnja predavanja (materijale i snimke) možete naći uz desni rub ekrana, dolje u:  "Repozitorij" pod "Održana predavanja"

----------------------------------------------------------------------------------------------

The IEEE approved Education Society's FIELD OF INTEREST is: "the theory and practice of education and educational technology involved in the effective delivery of domain knowledge of all fields within the scope of interest of IEEE".

All lectures held so far can be found along the right side of the screen, down under:  "Repozitorij" -> "Održana predavanja"

Vodstvo odjela
Mandat do 31. 12. 2025.
Juraj Petrović
predsjednik
Predrag Pale
dopredsjednik

Predavanje: "U očekivanju...

Odjel za obrazovanje Hrvatske sekcije IEEE poziva vas na predavanje

"U očekivanju pingvina – nastava u raspodijeljenom okruženju"

koje će održati prof. dr. sc. Mario Žagar,
doc. dr. sc. Igor Čavrak,
i dr. sc. Ivana Bosnić


sa Zavoda za automatiku i računalno inženjerstvo
Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu
u ponedjeljak, 19. siječnja 2015. u 18:00 u Sivoj vijećnici
Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu.

 

Predavanje će se moći pratiti i putem Interneta na adresi rtsp://mediaserver.lss.hr/IEEE-E25

 

Predavanje i diskusija nakon njega tražit će odgovore na pitanja iz praktične primjene nastave na daljinu u izobrazbi inženjera. Konkretan primjer je predmet Raspodijeljeni razvoj programske potpore (Distributed software development). Neka od pitanja na koja će se tražiti odgovori su:

  • Koje su temeljne prednosti nastave na daljinu?
  • Što treba bitno drugačije organizirati i izvoditi u odnosu na tradicionalnu nastavu?
  • Koji su glavni problemi?
  • Kakve zahtjeve to postavlja na nastavnike, a kakve na studente?
  • Kojim studentima takva nastava odgovara, a kojima ne?
  • Koji su preduvjeti potrebni: organizacijski, regulatorni, materijalni?
  • Kako se prevladavaju kulturne razlike i koji su osnovni problemi?
  • Za koje vrste predmeta, struka i nastave je nastava na daljinu primjerena, a za koje nije?

 

Prof. dr. sc. Mario Žagar je redoviti profesor računarstva u trajnom zvanju na Sveučilištu u Zagrebu, Fakultetu elektrotehnike i računarstva (FER). Na FER-u je diplomirao (1975.g.), magistrirao (1978.g.) i doktorirao (1985.g). gdje je i zaposlen od 1977. godine. Od tada sudjeluje u nizu znanstvenih i stručnih projekata te provoñenju i unaprijeñenju nastavnih aktivnosti. Dobitnik je nekoliko stipendija (British Council - UMIST Manchester, Fulbright fellowship – UCSB Santa Barbara) i stručnih nagrada, voditelj više domaćih i meñunarodnih projekata, autor i koautor pet knjiga i stotinjak znanstvenih radova u časopisima i na svjetskim konferencijama, član ili predsjednik različitih stručnih tijela i organizacija. Trenutna područja interesa su otvoreno računarstvo, sveprisutno, prožimajuće računarstvo te poboljšanje kvalitete prijenosa znanja iz navedenih područja mlađim naraštajima. Nužnost za to je razvoj, primjena i korištenje e-učenja (e - enhanced) pa se e-učenje može pridodati trenutnim područjima interesa.

Doc. dr. sc. Igor Čavrak je docent na Zavodu za automatiku i računalno inženjerstvo, Sveučilište u Zagrebu, Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER). Magistrirao je i doktorirao u području računarstva 2001. i 2006. godine. Od 1996. godine zaposlen je na FER-u, gdje sudjeluje u raznim nastavnim i znanstvenim aktivnostima. Područja interesa uključuju sveprisutno računarstvo, raspodijeljene inteligentne sustave i programsko inženjerstvo. Član je udruženje IEEE i ACM.

Dr. sc. Ivana Bosnić radi kao poslijedoktorand na Fakultetu elektrotehnike i računarstva. Doktorirala je 2013. godine, s disertacijom „Context-aware recommender systems for authors of e-learning content“. Njezini glavni profesionalni interesi uključuju primjenu e-učenja na obrazovanje u polju programskog inženjerstva, učenje podržano tehnologijom, ponovnu uporabu sadržaja, otvorene obrazovne sadržaje, sustave za upravljanje učenjem, Web tehnologije te otvorene sustave. Voditeljica je Stručne skupine za otvorene obrazovne tehnologije i sadržaj, pri Hrvatskoj udruzi za otvorene sustave i Internet (HrOpen). Članica je udruženja IEEE. Autorica/koautorica je više od 20 članaka u časopisima i međunarodnim konferencijama, kao i više priručnika o učenju podržanom tehnologijom te otvorenim sustavima, uključujući i prvi priručnik za sustav Moodle na hrvatskom jeziku. Vodi radionice o e-obrazovanju, obrazovnim sadržajima i sustavima za upravljanje učenjem, a aktivno sudjeluje i u prijevodu sustava Moodle na hrvatski jezik.

 

Autor: Predrag Pale
Popis obavijesti

Repozitorij

Forum

Sortiraj prema: naslovu | vremenu zadnjeg odgovora | vremenu otvaranja teme
Naslov Odgovori Zadnji odg.
Aktivnosti odjela
Ovdje diskutiramo što sve odjel može i treba raditi.
1 9. 9. 2014. u 22:50
Buduća predavanja
Ovdje predlažemo buduća predavanja i predavače
1 9. 9. 2014. u 22:53
Okrugli stolovi
Ovdje predlažemo teme i sudionike okruglih stolova
1 9. 9. 2014. u 22:56
Razno
A ovo je za sve ostalo :)